Mieszkańcy Morąga od dziś bliżej władzy. W drugim co do wielkości mieście powiatu ostródzkiego powstało nowe biuro poselsko-senatorskie Prawa i Sprawiedliwości. Wstęgę przecięli wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski i senator Bogusława Orzechowska.

Od dziś do budynku przy ulicy Warmińskiej w Morągu będą mogli przychodzić ze swoimi problemami mieszkańcy miasta i okolic. W biurze regularnie dyżury będą pełnić wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski, poseł Leonard Krasulski i senator Bogusława Orzechowska.

Morąg jest drugim największym miastem w powiecie ostródzkim. Mieści się tu dobra komórka działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Drugi powód otwarcia tego biura jest taki, że spora część ludzi z Morąga przyjeżdża na dyżury poselsko-senatorskie do Ostródy) – mówi Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Prawo i Sprawiedliwość.

A problemów, które wymagają rozwiązania w okolicach Morąga jest wiele: – To m.in. problemy dotyczą rolników i tym będzie zajmował się minister Zbigniew Babalski. Chodzi też o sprawy socjalne. Ja jestem akurat w Komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej. Myślę, że będę mogła pomóc ludziom – Bogusława Orzechowska, senator Prawa i Sprawiedliwości.

To właśnie rolnicy najczęściej zwracali się o pomoc do biura w Ostródzie. Teraz każdy z potrzebujących będzie mógł zjawić się również tutaj. Obecność polityków partii rządzącej ma również pomóc w dysponowaniu funduszami związanymi z rządowymi programami pomocowymi. Nowe biuro to także strategiczny element kampanii w wyborach samorządowych.

Teraz najwyższy jest czas, żeby w tym roku wziąć też odpowiedzialność za województwo, w samorządzie, a także jednostki samorządu terytorialnego – mówi Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

Na co dzień w morąskim biurze pracować będą lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.