Kolejne kilometry nowej drogi S7 zakontraktowane. W piątek 12 stycznia odpisano umowy na wybudowanie odcinków Strzegowo-Pieńki i Pieńki-Płońsk. To ostatnie dwa z czterech fragmentów, które zaplanowano do budowy na terenie województwa mazowieckiego. Za trzy lata do Warszawy z Warmii i Mazur w całości kierowcy pojadą już komfortową i bezpieczną siódemką.

Za realizację inwestycji obejmującej ponad 35 kilometrów drogi odpowiada olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość inwestycji to 828 mln zł. Wykonawca musi zaprojektować i wybudować trasę. Jest także zobowiązany zostawić szeroki pas rozdziału, żeby w przyszłości móc rozszerzyć drogę nawet do trzech pasów w jedną stronę.

Projektowane właśnie odcinki to fragment ponad 70-kilometrowej inwestycji od granicy województwa mazowieckiego w Napierkach aż do Płońska. Nie jest to jednak jedyna inwestycja w drogi kluczowe dla Warmii i Mazur. Jak mówi Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury i budownictwa, jeszcze w tym roku ukończony zostanie odcinek S7 łączący region z Trójmiastem. Rozpocząć mają się też prace na wschodzie regionu związane z Via Baltica.

Termin zakończenia prac drogowych na S7 w woj. mazowieckim planowany jest na pierwszą 2021 roku.