Już niebawem w szkołach rozpocznie się przerwa semestralna, czyli zasłużony dwutygodniowy odpoczynek dzieci i młodzieży. Ferie zimowe na Warmii i Mazurach startują 22 stycznia i potrwają do 4 lutego.

Ośrodek Sportu i Rekreacji poleca skorzystanie z bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży przygotowanej w swoich obiektach. Strefę sportu i rekreacji oferuje hala Urania. Na najmłodszych będą tam czekać animacje z niespodziankami, zabawy sportowe i rekreacyjne, tory przeszkód, symulatory rajdów wyścigowych oraz „dmuchańce”. Aquasfera w trakcie ferii oferuje promocyjne wejścia na basen. Natomiast basen przy Głowackiego, poza pływaniem, proponuje turnieje tenisa stołowego oraz halowej piłki nożnej. Do dyspozycji wypoczywających będą też wypożyczalnie sprzętu sportowego w CRS Ukiel oraz trzy lodowiska. Więcej informacji na: stronie OSiR-u.

Jak co roku swoją ofertę przygotował Pałac Młodzieży. Mnogość i różnorodność zajęć sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wśród propozycji są m.in.: warsztaty języka migowego, podstaw projektowania 3D oraz plener fotograficzny. Będą też zajęcia artystyczne, muzyczne i plastyczne. Zaplanowano także wycieczki: do schroniska dla zwierząt oraz galerii sztuki. Szczegółowy harmonogram dostępny na stronie Pałacu młodzieży.

O wypoczywających w trakcie ferii nie zapomniał też Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza na warsztaty „W 7 dni dookoła świata”. Uczestnicy zgłębią tajniki sztuki afrykańskiej, skosztują kolorowych przypraw z różnych zakątków Azji, wyczarują australijskie bumerangi i zatańczą w rytmie samby. Każdego dnia będą na innym kontynencie. Więcej o warsztatach na stronie MOK-u.

Artystycznym duszom MOK proponuje trzydniowy cykl spotkań, podczas których można będzie zobaczyć jak powstaje teatr. Dzieci same spróbują go stworzyć, zamieniając się w reżysera, scenografa, lalkarza, wreszcie aktora. Oprócz szeroko pojętych warsztatów artystycznych dzieci będą ćwiczyły dykcję, interpretację tekstu, zdobędą także wiedzę o zwyczajach i tradycjach warmińskich. Finałem teatralnej przygody będzie przedstawienie na podstawie wybranej legendy warmińskiej, na które zaprosimy rodziców, dziadków, ciocie, wujków i przyjaciół. Więcej o zajęciach na stronie MOK-u.