Dobro to nazwa nowej olsztyńskiej galerii, a właściwie czegoś więcej. Ma to być miejsce różnorodnych inicjatyw sztuki niezależnej. Pomysłodawcy nowego projektu z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zapraszają do wspólnych działań tych, którzy dotąd omijali oficjalne instytucje kulturalne.

Kiedyś Galeria Rynek, teraz Galeria Dobro. To ma być całkowita zmiana profilu jednej z galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Nowy dyrektor MOK Mariusz Sieniewicz podkreślał w swoim manifeście, że daje pole do popisu artystom niepokornym.

Dobro zainauguruje swoją działalność w piątek 12 stycznia. Wówczas będzie można uczestniczyć w multiartystycznym przedsięwzięciu pod ironicznym tytułem „Kiedyś było lepiej”, podszytym nostalgią za latami 80. i 90. To obecnie modny trend w kulturze.

Plastyków reprezentować będzie warszawska artystka Agnieszka Dybowska, która na żywo będzie przetwarzała swój mural przedstawiający Pekin, czyli blok, w którym spędziła dzieciństwo. Muzyczny kształt wydarzeniu nada synth popowy Better Person, polski muzyk, mieszkający w Berlinie.