Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie podsumował pierwszy semestr działania „Programu dla Szkół”. Dzięki niemu, dzieci w warmińsko-mazurskich podstawówkach przez 10 tygodni otrzymywały porcję składającą się z owoców, warzyw i soku. Nabór szkół, biorących udział w programie w drugim semestrze wciąż jest otwarty.

Już dziś możemy powiedzieć, że w województwie warmińsko-mazurskim ten program odniósł pełen sukces, dlatego że w pierwszym semestrze 2017-2018 przystąpiło do niego prawie 70 tys. dzieci z 510 szkół podstawowych – mówi Dariusz Wasiela, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

Tylko przez ubiegły semestr dzieci z klas od I do V otrzymały za darmo 45 porcji owocowo-warzywnych i 40 porcji mlecznych za prawie 5 mln złotych. Do 15 stycznia każda szkoła może zgłosić swój udział w Programie w drugim semestrze. Wystarczy zawrzeć umowę z wybranym dostawcą i dostarczyć umowę do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Program dla szkół to połączenie dawnych programów: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka”.