Charles Ives - „Central Park in the Dark”, John Williams - „Escapades” na saksofon altowy i orkiestrę czy Piotr Czajkowski - IV Symfonia f-moll op. 36 to trzy kompozycje, które w y piątek, 12 stycznia, o godzinie 19:00 będą mogli usłyszeć melomani, którzy wybiorą się do olsztyńskiej filharmonii.

Warmińsko-mazurskich filharmoników poprowadzi Robert Kabara. Artysta, na co dzień pełni rolę pierwszego dyrygenta i szefa artystycznego Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Jest także utytułowanym wirtuozem skrzypiec i altówki, a ponadto wykładowcą - profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie.

Solistą koncertu będzie wybitny saksofonista, Paweł Gusnar. Artysta jest również kameralistą oraz profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a od 2016 roku prorektorem tej uczelni. Paweł Gusnar jest jednym z nielicznych saksofonistów na świecie, który łączy na równie wysokim poziomie działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Artysta jest wielkim propagatorem muzyki współczesnej oraz niestrudzonym promotorem polskiej muzyki. To trzykrotny laureat nagrody muzycznej „Fryderyk”.