Wybitni elblążanie wyróżnieni po raz 27. Tradycyjnie, podczas koncertu noworocznego prezydenta Elbląga przyznał nagrody osobom i instytucjom, które w ubiegłym roku wyróżniły się swoją działalnością kulturalną, sportową i społeczną.

Szalone i Szalone Małolaty na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród. Ich osiągnięcia doceniły także władze Elbląga. Prezydent przyznał zespołowi nagrodę w kategorii Kultura i sztuka. Z takiej nagrody cieszy się również zwyciężczyni 8. wydania programu The Voice of Poland. Marta Gałuszewska otrzymała nagrodę specjalną.

W kategorii Sport i turystyka za promocję uroków miasta i regionu nagrodzony został elbląski oddział PTTK. Zaangażowaniem w pracę przez ostatnie dziesięć lat wyróżniła się Mirosława Grochalska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która otrzymała nagrodę w kategorii Opieka społeczna. Za ochronę środowiska i działalność ekologiczną wyróżniono IV Liceum Ogólnokształcące.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także Stanisław Rosnowski, założyciel firmy specjalizującej się w dostawach armatury; doktor Mariola Turek-Stępień, kierownik zakładu opiekuńczo-leczniczego Szpitala Miejskiego; Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 oraz Bogdan Friske, założyciel świetlicy w Próchniku. Prezydent Elbląga wybitnych elblążan nagradza od 1991 roku.