Nowy rok rozpoczął się od zmiany w kierownictwie Państwowej Straży Pożarnej. Nowym komendantem wojewódzkim został Bogdan Wierzchowski, który przejął to stanowisko po Mirosławie Hołubowiczu. Mianowanie nowego komendanta było okazją do przypomnienia jak ważną rolę pełni straż pożarna.

Państwowa Straż Pożarna niezmiennie od lat jest w czołówce służb o najwyższym zaufaniu społecznym. Trudno się dziwić, bo to właśnie strażacy są zwykle tam gdzie dzieje się coś niedobrego.

Nowy szef warmińsko-mazurskich strażaków na brak pracy i wyzwań nie będzie narzekał. Poprzednio pełnił funkcję komendanta miejskiej komendy w Suwałkach. Województwo podlaskie nie różni się wiele od warmińsko-mazurskiego. Tam też jednym z głównych zadań strażaków jest ochrona mieszkańców i ich majątków przed powodzią.

Komendant nie chce na razie zapowiadać jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu straży pożarnej. Jak sam przyznaje, musi szczegółowo poznać nowych współpracowników. Bycie osobą z innego regionu ma nie stanowić dla niego przeszkody.

Starszy brygadier Bogdan Wierzchowski to strażak z 25-letnim doświadczeniem. Swoje obowiązki rozpocznie od oceny pracy podległych mu zastępców i komendantów.