W Olecku tłumy mieszkańców bawiły się na Festynie Mikołajkowym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Imprezie towarzyszyła charytatywna zbiórka „Schody dla Laury”. Dziewczyna jest przykuta do wózka, mieszka na trzecim piętrze. Pieniądze są potrzebne, by kupić jej schodołaz. To urządzenie, dzięki któremu będzie mogła wydostać się swobodniej z domu.

Plac Wolności w Olecku wypełnił się po brzegi. Przejażdżki konne, występy muzyczne, zabawy i ognisko - to tylko część atrakcji, które przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Mieszkańcy Olecka próbują spełnić jeszcze jedno życzenie: – Zbieramy na schodołaz dla chorej dziewczyny, która mieszka na trzecim piętrze. Bez tego nie może zejść – mówi Anna Mackiewicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Olecku.

28-letnia Laura do niedawna jeszcze chodziła. Teraz bez pomocy innych sobie nie poradzi: – Kocha ludzi, kocha zwierzęta i chce mieć z nimi kontakt. Nie mamy możliwości wydostać się z mieszkania. Zbieramy na ten schodołaz, żeby ulepszyć sobie życie, żeby mogła wrócić na zajęcia, przede wszystkim na rehabilitację – mówi Elżbieta Jasińska, matka Laury.

Schodołaz kosztuje ponad 20 tys. złotych. Do tej pory udało się zebrać połowę tej kwoty. Organizatorzy akcji „Schody dla Laury” liczą, że resztę pieniędzy uda się zebrać jeszcze przed świętami, tak by Laura dostała wymarzony gwiazdkowy prezent.