Dzięki specjalistycznym ortezom będzie mógł stawiać swoje pierwsze kroki. Mowa o 15-miesięcznym Ksawerym, który urodził się z wieloma wadami, w tym z rozszczepem kręgosłupa. Walka o normalność ma jednak swoją cenę. Tę zapłacić chcą ludzie dobrej woli.

Ksawery urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wieloma innymi schorzeniami. Stała rehabilitacja i leczenie są potrzebne, aby w przyszłości chłopiec mógł funkcjonować normalnie. Rodzice mają energie do walki o zdrowie syna, ale potrzebne są też pieniądze. Najpilniejszą potrzebą są dziś specjalistyczne ortezy. To dzięki nim Ksawery będzie mógł stanąć na nogi.

Daje nam to bardzo dużo siły. Jesteśmy podbudowani tym, że ludzie nam pomagają. Cieszymy i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zechcieli podzielić się z Ksawerym przysłowiową złotówką – mówi Magdalena Kokosza, mama Ksawerego.

Tą przysłowiową złotówką można podzielić się podczas Mikołajkowej Akcji Charytatywnej. Koncerty, gry i zabawy, kawiarnia świętego Mikołaja czy przygotowywanie ozdób - to wszystko w Olsztynku dzieję się po to, aby wesprzeć Ksawerego. Do gry włączyli się także policjanci.

W listopadzie odbyły się mistrzostwa Polski służb mundurowych w piłce siatkowej. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Nagrodą są pieniążki w kwocie 1000 złotych, które chcemy Ksaweremu – mówi insp. Dariusz Ślęzak, komendant powiatowy policji w Olsztynie.

Dzisiejsza mobilizacja w Olsztynku nie oznacza końca akcji charytatywnej. To dopiero jej początek. Zbiórka trwać będzie przez najbliższy tydzień.