Wyniki - wciąż nieoficjalne - wyborów regionalnych w Platformie Obywatelskiej i poprawki do budżetu państwa - to tematy, które poruszali przedstawiciele PO Janusz Cichoń i Marcin Kuchciński podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Działacze PO zapowiadali również mobilizację przed nadchodzącym, trzecim sejmowym czytaniem ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

Nowym-starym szefem Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach został najprawdopodobniej Jacek Protas. Najprawdopodobniej, bo wszystkie głosy wciąż nie są podliczone. Samego zainteresowanego nie było na konferencji.

Stanowisko przewodniczącego PO w Olsztynie utrzymał Marcin Kuchciński. Podczas konferencji mówił o poprawkach do budżetu państwa, które zgłosi Platforma. Chodzi o zwiększenie środków na infrastrukturę drogową i wodną.

Janusz Cichoń podkreślał natomiast młodość i świeżość nowych przewodniczących struktur w powiatach olsztyńskim i giżyckim. Przypominał również o jutrzejszym proteście przed budynkiem Sądu Okręgowego w Olsztynie, przeciw zmianom w ustawach o KRS i Sądzie Najwyższym.