Mateusz Włodarczyk z Tomaszowa Mazowieckiego zwycięzcą Superhit Festivalu w Działdowie. Impreza od 10 lat daje szansę zabłyśnięcia młodym wokalistom, którzy by zaprezentować się na scenie, ściągają tutaj z całej Polski.

Wykonanie klubowego przeboju skandynawskiego trio Swedish House Mafia w odmiennej, bo nastrojowej aranżacji, zapewniło Mateuszowi Włodarczykowi zwycięstwo i statuetkę Platynowego Słowika podczas działdowskiego Superhit Festivalu. Magda Steczkowska, Krzysztof Kiljański i Grażyna Łobaszewska - gwiazdy polskiej piosenki, które zasiadły w jury podjęły tę decyzję jednogłośnie.

Jestem bardzo zaskoczony, bo dziś jestem chory, więc naprawdę się nie spodziewałem. Chciałem przekazać swoje emocje tak jak czuje tę piosenkę i udało się, aż nie wierzę w to co się stało w tym momencie — mówi Mateusz Włodarczyk, wokalista.

Brał udział między innymi w czwartej edycji „The Voice of Poland”, gdzie zwrócił na siebie uwagę członków olsztyńskiej grupy Afromental.

O zwycięstwo rywalizowało w sumie 35 artystów w wieku od 13 do 28 lat. Przyjechali tutaj z całej Polski. Według organizatorów to dla nich wspaniała lekcja muzykowania, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników.

Wróćmy jednak do zwycięzcy. Mateusz Włodarczyk wkrótce zamierza wydać płytę. Krążek powstanie dzięki pomocy Polskiego Radia Olsztyn. Sesja nagraniowa w jego studiu to jedna z nagród, która trafiła do zdobywcy Grand Prix.