W tym tygodniu mieszkańców Olsztyna czeka kilka zmian w organizacji ruchu. Będą one dotyczyć ulic Leonharda, Lubelskiej, Budowlanej oraz Cementowej. Przedstawiamy schematy organizacji ruchu.

W czwartek 23 listopada zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Budowlanej z ul. Lubelską. Ulica Lubelska stanie się ulicą z pierwszeństwem, a kierowcy wyjeżdżający z ul. Budowlanej będą musieli ustąpić przejazdu pojazdom jadącym ul. Lubelską. Jednocześnie w obrębie skrzyżowania jezdnia zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Dojazd do posesji wzdłuż ul. Budowlanej będzie możliwy od ul. Lubelskiej.

W nocy z czwartku na piątek, 23/24 listopada zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Leonharda, od al. Piłsudskiego do ul. Pana Tadeusza. Wyłączone z ruchu zostaną dwa pasy ruchu oraz chodnik (bliżej stadionu). Taka organizacja utrzyma się do piątku 29 listopada, do momentu wykonania warstwy ścieralnej. Tego dnia zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od skrzyżowania al. Piłsudskiego do ul. Pana Tadeusza po stronie stacji benzynowej.