Tragiczne zdarzenie w gminie Markusy. W poniedziałek 13 listopada wieczorem prowadzący rower mężczyzna zginął potrącony przez nadjeżdżający samochód. We wtorek na drogach w okolicy Elbląga doszło do dwóch innych groźnych zdarzeń drogowych.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 18.00. 20-letni kierowca vw transportera jadąc z kierunku Kępniewa do Zwierzna potrącił idącego prawą stroną jezdni i prowadzącego rower 57-latka w kamizelce odblaskowej. Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia szczegóły tragicznego wypadku.

We wtorek rano doszło do kolejnych groźnych zdarzeń drogowych. Obyło się jednak bez ofiar. Do pierwszego doszło na łuku drogi przy wyjeździe z Elbląga w obrębie ul. Warszawskiej. 22-latek kierujący bmw nie zapanował nad autem i uderzył w osobowe audi jadące w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia oba auta spadły z kilkumetrowego nasypu. Do szpitala trafił jeden z pasażerów audi. Kierujący byli trzeźwi.

W miejscowości Bogaczewo około godz. 6.20 kierujący skuterem mężczyzna przewrócił się na oblodzonej drodze i został potrącony przez nadjeżdżające ciężarowe renault. Z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu. Szybko zapada zmrok a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu.