W poniedziałek, 13 listopada na cmentarzu komunalnym w Dywitach odbył się pogrzeb triathlonistki Magdaleny Mielnik. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i zawodniczka kadry narodowej zmarła w miniony wtorek w wieku 26 lat.

Odejście Magdy, to wielka strata dla środowiska triathlonowego, zapamiętamy Ją jako utalentowaną triathlonistkę, osobę wytrwałą i aktywną podejmującą wiele inicjatyw na rzecz promowania dyscypliny w jej rodzinnym mieście, Olsztynie – napisał w komunikacie wyrażającym głęboki żal po śmierci zawodniczki Polski Związek Triathlonu.

Magdalena Mielnik była zawodniczką młodzieżowej, a potem seniorskiej kadry narodowej kobiet w triathlonie. Po raz ostatni reprezentowała Polskę w kwietniu 2017 roku w Pucharze Europy w Portugalii. Była dwukrotną zwyciężczynią PE (Echternacht 2010, 2011). Przez 10 lat kariery sportowej 40-krotnie startowała w międzynarodowych zawodach federacji ITU/ETU.

Do jej największych sukcesów należał tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy U-23 w aquathlonie w 2014 roku. Była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w triathlonie, m.in. mistrzynią Polski juniorów (2009, 2010), młodzieżową mistrzynią Polski na dystansie olimpijskim (2014) oraz srebrną medalistką MP seniorów na dystansie sprinterskim (2016).

Karierę sportową zaczynała od pływania, potem kolejno były kolarstwo i bieganie. Jako triathlonistka była zawodniczką UKS G-8 Bielany Warszawa, a po powrocie do rodzinnego Olsztyna reprezentowała Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy. W ostatnich latach była również promotorką i instruktorką triathlonu, współorganizowała zawody i imprezy sportowe w tej dyscyplinie.