62-letnia mieszkanka powiatu kętrzyńskiego zginęła w wyniku potrącenia przez kierującego osobówką na drodze wojewódzkiej nr 592. Kobieta po zmroku, poza obszarem zabudowanym, nie mając na ciemnych ubraniach żadnych elementów odblaskowych, wtargnęła gwałtownie na jezdnię. 23-letni kierowca był trzeźwy.

W niedzielę, 12 listopada, około godziny 17:30, dyżurny giżyckiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na drodze wojewódzkiej nr 592 (trasa Wrony - Sterławki Małe). Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze miejscowej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że 23-letni kierujący audi jadąc w stronę Giżycka, potrącił kobietę, która gwałtownie wbiegła na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Piesza uderzyła w lewy bok auta i upadła na jezdnię. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. 62-latka miała ubrania w ciemnym kolorze i nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. W wyniku wypadku, kobieta doznała złamania nogi, biodra, obrażeń głowy oraz rozległych obrażeń wewnętrznych. Została przetransportowana do szpitala w Giżycku, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej nie udało się uratować jej życia.

Kierujący osobowym audi był trzeźwy. Droga w miejscu zdarzenia była przez pewien czas zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Giżyccy funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.