Huta szkła inwestuje w Działdowie. Dzięki zezwoleniu na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zakład będzie rozbudowany na powierzchni prawie trzech hektarów. Dzięki temu, pracę znajdzie tu kolejnych 50 osób.

Zezwolenie na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej huta szkła w Działdowie otrzymała 2 miesiące temu. Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę zakładu to kolejny krok w rozwoju firmy, która jest wizytówką Działdowa na całym świecie.

Zakład zajmuje się m.in. produkcją butelek do kosmetyków. Rocznie to około 250 mln sztuk butelek m.in. do perfum i lakierów do paznokci. Dzięki rozbudowie zakładu rocznie ma być produkowanych nawet 400 mln sztuk szklanych opakowań. Linia produkcyjna ma ruszyć w listopadzie przyszłego roku.

Dzięki rozbudowie zakładu, powstanie 50 nowych miejsc pracy. Właściciele zapewniają także utrzymanie liczby pracowników na poziomie ponad pół tysiąc osób: — Działdowo dalej będzie liderem w produkcji szkła, światowym liderem, bo już dzisiaj jesteśmy zagłębiem szklanym, a mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji ugruntujemy swoją pozycję na świecie — mówi Grzegorz Mrowiński, burmistrz Działdowa.

Huta szkła w Działdowie działa od 71 lat.