Porażka Stomilu Olsztyn w rozgrywkach piłkarskiej Pierwszej Ligi. Podopieczni Tomasza Asenskyego przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla Dumy Warmii zdobył Artur Siemaszko.

Pierwsza bramka padła dopiero w 45. minucie spotkania. Do bramki olsztynian trafił Mateusz Mączyński. Na 2:0 w 62. minucie podwyższył Andreja Prokić. Kontaktowa bramka dla Stomilu padła 6 minut później. Rzut karny wykorzystał Artur Siemaszko. Nadzieję dumy Warmii na choćby jeden punkt prysły w na niespełna 10 minut przed końcem meczu. Na 3:1 podwyższył Lukas Klemens.

Po 13. kolejkach Pierwszej Ligi Stomil zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 16 punktów. Kolejny mecz olsztynianie znów zagrają na wyjeździe. W niedzielę, 22 października zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem. Początek spotkania o godzinie 17:00.