Za nami kolejny spektakl w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół. Tym razem, dzięki łączeniom internetowym, sztukę „Księga dżungli” na żywo z Teatru Arlekin w Łodzi obejrzało ponad 30 tysięcy uczniów z Polski. Były wśród nich oczywiście dzieci z Warmii i Mazur.

Publiczność zgromadzona między innymi przed ekranem w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie, mogła śledzić losy chłopca o imieniu Mowgli, który został przygarnięty przez wilczą rodzinę. Nie wszystkim zwierzętom taka wilcza adopcja przypadła do gustu.

Mimo to, chłopiec dorasta wśród zwierząt i zaprzyjaźnia się z nimi jak z ludźmi. „Księga dżungli”, inspirowana powieścią angielskiego pisarza i noblisty, Rudyarda Kiplinga, to opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. Spektakl uczy także najmłodszych jak mają postępować wobec nieznajomych osób.

Reżyserem, autorem scenariusza, scenografii i projektów lalek jest mistrz lalkarstwa z Teatru Narodowego Islandii, Bernd Ogrodnik. Muzykę skomponował Lucjan Wesołowski - łódzki multiinstrumentalista i znawca muzyki hinduskiej. Do udziału w spektaklu zaangażowany został cały zespół łódzkiego teatru, a na potrzeby przedstawienia zostały skonstruowane specjalne lalki, a także obrotowa scena.

Repertuar i zasady udziału w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół można znaleźć na stronie iteatr.tvp.pl