Są kolejne pozwolenia na inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tym razem skorzystają na tym przedsiębiorstwo z Elbląga produkujące meble i Nowego Miasta Lubawskiego działające w branży hydraulicznej. Nakłady przekroczą 100 mln złotych.

Branża meblarska dominuje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (W-MSSE). Nowoczesne zakłady produkcyjne powstają w Biskupcu, Elblągu, a teraz również w Nowym Mieście Lubawskim. Ma być tam zatrudnionych 10 nowych pracowników. Więcej osób ma znaleźć pracę w Elblągu, gdzie zezwolenie na rozbudowę otrzymała firma produkująca komponenty hydrauliczne.

To będzie hala produkcyjno magazynowa. Zainwestowanych zostanie minimum 10 mln złotych, powstaną nowe miejsca pracy — mówi Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nie rzuca to na kolana, ale niezwykle cieszy. Daje to daje duży zastrzyk tam, gdzie nastąpił marazm gospodarczy, szczególnie w okręgu, gdzie to powstaje, a wiec elbląskim — mówi Leonard Krasulski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

To już 32 i 33 zezwolenie jakie wydano w tym roku w W-MSSE. Roku rekordowym, bo nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 1,69 mld złotych: — W końcu mamy szansę na to, aby we wszelkich statystykach gospodarczych zbliżyć się do innych regionów naszego kraju, bo to zawsze była główna bolączka — mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Spośród wszystkich firm inwestujących w W-MSSE większość stanowią te z kapitałem polskim, których jest aż 26. Reszta, czyli 7 przedsiębiorstw, to inwestorzy z Niemiec, Anglii, Austrii i Francji.