Pięćdziesięcioro małych studentów rozpoczęło nowy rok w Akademii Przyszłości. Projekt ma pomóc uczniom, którzy słabiej radzą sobie w szkole, uwierzyć w siebie. Przez porażkę w szkole do sukcesu w życiu przeprowadzić ma ich drużyna wolontariuszy, która bezinteresownie będzie spotykać się z małymi studentami regularnie co tydzień.

Szansę rozwoju dostaną uczniowie szkół podstawowych w Olsztynie i Ełku. Wszyscy będą mogli liczyć na pomoc osobistego tutora, czyli wolontariusza, który poświęci im swój czas i uwagę podczas cotygodniowych spotkań. Akademia Przyszłości, siostrzany program Szlachetnej Paczki, w założeniu ma pomóc przechodzić właśnie od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Tutor pracuje z dzieckiem nad tym, by budować mocne strony dziecka, a także jego poczucie własnej wartości. Wolontariusz dla podopiecznego to nie nauczyciel, ale przyjaciel i mentor. Spotkania z inspirującymi ludźmi to przysłowiowa wędka. Tak stopniowo buduje się u najmłodszych apetyt na osiąganie rzeczy wielkich.

Start nowego roku w Akademii to dopiero początek długiej drogi, zarówno dla dziecka, jak i wolontariusza. Akademia Przyszłości w Olsztynie ruszy po raz piąty.