Najpierw były warsztaty kreatywnego pisania w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, potem pierwszy numer pisma „Papierówka”. Teraz ukazuje się numer drugi pisma, które świadomie przybiera formę art-zinu, czyli nieco niedbałej, undergroundowej publikacji kulturalnej.

Wokół pisma zgromadziła się bardzo różnorodna grupa ludzi, wielu zawodów i zainteresowań, różnych pokoleń i stylistyk. Wyraz tego odnajdziemy w piśmie. Znajdą się tu teksty prozą i wiersze, ale także na przykład rozmowa o muzyce heavy metalowej w Meksyku.

Jest dużo grafik, tekstów z Olsztyna, ale i z regionu, są recenzje. Na razie nie jesteśmy grupą literacką, raczej grupą przyjaciół, którzy chcą coś razem zrobić — tłumaczy Dariusz Górkiewicz, redaktor pisma.

W „papierówkowym” kręgu znaleźli się zarówno ci, którzy swoje pierwsze publikacje mają już dawno za sobą, jak i nowicjusze, dla których to literacki debiut.

Promocja pisma „Papierówka” obyła się sali pod amfiteatrem w Olsztynie. Pismo ukazuje się niekomercyjnie, a poza promocjami będzie można je zdobyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie i zaprzyjaźnionych instytucjach kulturalnych.