Na karę 5 lat więzienia został skazany prawomocnie 32-letni mężczyzna, który odpowiadał za czyny chuligańskie, w tym za pobicie 11-letniego chłopca w Elblągu. We wtorek, 10 października Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok miejscowego Sądu Rejonowego.

Do pobicia 11-letniego chłopca doszło 24 listopada ubiegłego roku, wieczorem, przy ulicy płk. Dąbka w Elblągu. 11-latek został napadnięty, gdy wracał rowerem z kiermaszu szkolnego i pobity przez nieznanego wówczas sprawcę. Jak podawały wtedy służby prasowe policji w Elblągu, dziecko trafiło na obserwację do szpitala, nie odniosło poważniejszych obrażeń. Moment pobicia nagrała kamera monitoringu. Według służb prasowych policji, zaraz po zgłoszeniu policjanci ustalili sprawcę i trzy dni później zatrzymali 32-latka w centrum Elbląga.

W procesie, jaki toczył się przed miejscowym Sądem Rejonowym, Piotr U. odpowiadał za trzy czyny. Dwa pierwsze dotyczyły innej sprawy, w której poszkodowanym był dorosły elblążanin. Piotra U. oskarżono o kierowanie pod jego adresem gróźb karalnych oraz o to, że 3 listopada ubiegłego roku ugodził nożem w rękę tego mężczyznę. Trzeci zarzut dotyczył pobicia chłopca. Mężczyzna miał zaatakować 11-latka bez powodu, zrzucając go z roweru, uderzając chłopca pięściami oraz kopiąc po całym ciele. Dzięki reakcji świadka oraz obrony samego pokrzywdzonego, 11-latek doznał jedynie lekkich obrażeń ciała.

Sąd pierwszej instancji w maju uznał, że oskarżony jest winny wszystkich zarzutów i skazał go na łączną karę 5 lat bezwzględnego więzienia. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach nie zgodziła się z wyrokiem i złożyła apelację, domagając się wyższej kary.

Sąd Okręgowy w Elblągu po rozpoznaniu apelacji utrzymał we wtorek wyrok skazujący Piotra U. na karę 5 lat więzienia. Skazany mężczyzna nie ma stałego miejsca pobytu oraz był wielokrotnie karany.