Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec kierowcy osobowego volkswagena, który na krajowej „szesnastce”, w okolicy Barczewa, bezmyślnie wyprzedził na podwójnej linii ciągłej inny pojazd. 26-latek cudem uniknął śmierci. Policjanci za wyjątkowo niebezpieczny manewr zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz skierowali sprawę do sądu.

W poniedziałek, 9 października, około godziny 12:00, podczas patrolowania krajowej „szesnastki” funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który bezmyślnie wyprzedził na podwójnej linii ciągłej pojazd jadący w kierunku Biskupca. Mężczyzna tym manewrem stworzył bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, a sam cudem uniknął śmierci.

Niebezpieczny manewr uchwycił policyjny wideorejestrator. Jak się okazało, sprawcą wykroczenia był 26-letni mieszkaniec Olecka, który swoje zachowanie tłumaczył pośpiechem.

Za rażące narażenie innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Nie ukarali kierującego mandatem, lecz postanowili skierować wniosek do sądu, który biorąc pod uwagę wyjątkowo niebezpieczne zachowanie kierującego na drodze, może zastosować dotkliwszą karę niż przewiduje taryfikator. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny, z uwagi na pękniętą przednią szybę w samochodzie.