Sztangiści z Polski i zagranicy, w sumie 90 zawodników reprezentujących 15 klubów, stanęło na pomoście w Nidzicy. Rywalizowali w IX Międzynarodowym Turnieju Podnoszenia Ciężarów.

Renoma, na którą przez lata zapracował sobie turniej, przyciągnęła do Nidzicy utytułowanych zawodników, włącznie z medalistami młodzieżowych mistrzostw Europy: — Staramy się, żeby z roku na rok było coraz więcej zawodników, coraz lepszych. Chcemy, żeby wyjeżdżali stąd zadowoleni, nagrodzeni — mówi Marek Nachtygal, organizator zawodów.

W Nidzicy, oczywiście w roli gościa, pojawił się mistrz olimpijski z Pekinu Szymon Kołecki: — Kiedy tylko mogę, odpowiadam pozytywnie na tego typu zaproszenia. Cieszę się, że młodzież jest zadowolona, kiedy mogę im poświęcić chwilę. Myślę, że to obopólna korzyść.

Wśród pań najlepsza okazała się Karolina Kulik z Elbląga. Tuż za nią uplasowała się reprezentantka gospodarzy Weronika Zielińska. W rywalizacji mężczyzn także triumfowali gospodarze. Na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Korneluk z Nidy Nidzica.