Artysta, muzyk, kompozytor i wokalista. Współzałożyciel zespołów Trzeci Oddech Kaczuchy czy Kaczki z Nowej Paczki, ale również miłośnik rowerów, który jako pierwszy zajął się olsztyńskimi ścieżkami rowerowymi. Zbigniew Rojek od marca tego roku jest patronem jednej z takich właśnie ścieżek. Teraz oficjalnie ogłoszono to przy dźwiękach muzyki i rowerowych dzwonków.

Jedna z najpopularniejszych tras rowerowych nad jeziorem Długim od marca nosi imię Zbigniewa Rojka. Teraz wiedzieć o tym będą wszyscy, którzy się tu pojawią. Ścieżka ma około 5 kilometrów długości. To propozycja zarówno dla początkujących, jak również dla tych, którzy chcą się porządnie zmęczyć.

Pomysł nadania trasie imienia Zbigniewa Rojka powstał kilkanaście miesięcy temu. Wtedy jednak sprzeciw miejscowej rady osiedla pogrzebał te plany. Dlatego dopiero po 5 latach od śmierci artysty, olsztyński ratusz mógł zarządzeniem podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

Zbigniew Rojek zmarł w lipcu 2011 roku. Był założycielem Stowarzyszenia Kołodrom, pełnił również funkcję pełnomocnika Prezydenta Olsztyna do spraw transportu rowerowego.