108. Szpital Wojskowy w Ełku będzie filią 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie. „Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzje ratująca ełcki szpital” - poinformował dziś (5.10) w Ełku Wojciech Kossakowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Szpital w Ełku jest zadłużony na ponad 60 mln złotych. Te długi przejmie teraz MON.

Dwa miesiące po tym, jak Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że rozpoczyna proces likwidacji szpitala wojskowego w Ełku, jest formalna decyzja, że szpital będzie nadal istniał - poinformował Wojciech Kossakowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

108. Szpital Wojskowy w Ełku będzie filią 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie. Na nowy status placówki od ponad 2 miesięcy czekali z niepokojem pracownicy szpitala. Teraz, jak mówi poseł PiS, mogą odetchnąć z ulgą.

Długi szpitala w Ełku sięgają około 60 mln złotych, co zagrażało prawidłowemu funkcjonowaniu lecznicy. Teraz wszystkie zobowiązania przejmie MON. Szpital Kliniczny w Lublinie na razie milczy w tej sprawie. Formalnie ełcka placówka ma być włączona w struktury lubelskiej kliniki 1 grudnia.