System podatkowy i reforma edukacji to główne tematy, które poruszali dziś (2.10) podczas konferencji prasowej przedstawiciele Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska i Janusz Cichoń. Na spotkaniu z mediami pojawił się również poseł Paweł Papke, który odnosił się do emerytur sportowych legend i Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Poseł Janusz Cichoń zwracał uwagę na odrzucone przez Sejm projekty zmian w kwocie wolnej od podatku i kosztach uzyskania przychodu. Zdaniem parlamentarzysty, rząd tym samym nie spełnia złożonych w kampanii wyborczej obietnic.

Posłanka Anna Wasilewska poruszała temat projektu ustawy dotyczącej finansowania zadań oświatowych, który jej zdaniem został skierowany do komisji zbyt szybko. Poseł Paweł Papke zwracał uwagę na jego zdaniem niesprawiedliwą ustawę dezubekizacyjną, która dotknie byłych sportowców, reprezentujących w tamtym czasie kluby wojskowe i milicyjne. Papke apelował również do mieszkańców Olsztyna o aktywny udział w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.