Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza na pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert z cyklu Mistrzowskie Recitale Fortepianowe. W stolicy Warmii i i Mazur wystąpi włoski pianista Lorenzo Di Bella.

W programie Mistrzowskiego Recitalu Fortepianowego znajdują się kompozycje tj. Domenico Scarlatti - Sonaty: L 413, L 422, Fryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23, Ferenc Liszt - Ballada nr 2 h-moll, Robert Schumann - Kreisleriana op. 16 czy Ferenc Liszt - Parafraza koncertowa na temat z opery Verdiego „Rigoletto” S 434.

Lorenzo Di Bella jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2005 roku otrzymał I nagrodę i Złoty Medal na V. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Horowitza w Kijowie. W 2006 roku były prezydent Włoch C.A. Ciampi przyznał pianiście nagrodę Sinopoli (na cześć słynnego dyrektora orkiestry Giuseppe Sinopoli, który zmarł w roku 2001).

Lorenzo Di Bella wielokrotnie odnosił sukcesy podczas wiodących koncertów w Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Olimpico w Vicenzy, Teatro delle Muse w Ankonie, Sali Michelangelego w Bolzano, na Festiwalu Liszta w Utrechcie, ETH w Zurychu, Festiwalu Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, Hamburgu, Berlinie, Pradze, Sarajewie, Pekinie, Szanghaju, Denver, na festiwalu Società dei Concerti w Mediolanie oraz w Audytorium Parco della Musica w Rzymie, gdzie grał z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Santa Cecilia prowadzoną przez Jamesa Conlona.

Artysta jest także bardzo aktywny jako profesor fortepianu w Wyższej Szkole im G. Braga w Teramo, a także jako dyrektor artystyczny „Accademia Pianistica delle Marche” w Recanati.

Pierwszy koncert z cyklu Mistrzowskich Recitali Fortepianowych odbędzie się w piątek, 6 października o godzinie 19:00.