Joga na trawie, biegi wokół tężni solankowych, a do tego zdrowa żywność i porady jak żyć zdrowo. W Gołdapi odbywa się Festiwal Zdrowia. Organizatorzy przekonują, że w mieście żyje się w stylu fit nie tylko od święta, ale i na co dzień.

W Gołdapi można było przekonać się, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma aktywny tryb życia: — Nie siedzieć w domu, tylko wyjść do ludzi. Wtedy samopoczucie jest dobre, a dzisiaj pogoda jest świetna — mówi Grażyna Wielgat, turystka.

Słoneczny, wrześniowy dzień sprzyjał też bieganiu. Na trasę Biegów Zdrojowych dookoła tężni wystartowało na różnych dystansach prawie pół tysiąca biegaczy. Organizatorzy imprezy, chcą zaszczepiać wśród uczestników życie fit. Znacznie łatwiej to zrobić, kiedy do dyspozycji są odpowiednie warunki do uprawiania sportu. W Gołdapi jest podobno najczystsze powietrze w Polsce, a miasto ma coraz lepszą infrastrukturę sportową.

Oprócz ścieżek rowerowych w najbliższym czasie stanąć ma tam największy plac zabaw na Mazurach, a dzielnica uzdrowiskowa ma mieć własne pole golfowe: — Na inwestycje mamy pozyskanych około 55 mln złotych, czyli ogrom środków zewnętrznych, przed nami ogrom inwestycji — mówi Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi. Największa to Zakład Przyrodoleczniczy za ponad 20 mln złotych.

Prace w terenie mają ruszyć za rok. Wszystko z myślą o poprawie zdrowia mieszkańców i kuracjuszy uzdrowiska, które z roku na rok odwiedza coraz więcej amatorów zdrowego życia.