Harcerze z Hufca Rodło w Olsztynie mają nowy sztandar. Symbol idei i wartości, który od dziesiątek lat jednoczy druhów i drużynowych różnych pokoleń, odebrali podczas uroczystego apelu w samym sercu miasta.

Harcerze Hufca Rodło z Olsztyna o nowym sztandarze marzyli od dawna. By ziścić swoje marzenie, potrzebowali około 6 tysięcy złotych. Dzięki hojności harcerzy i przyjaciół udało się zebrać potrzebą sumę. Świadectwo dorobku i tradycji hufca odebrali podczas uroczystego zlotu z okazji 70-lecia nadania sztandaru. Tradycyjnie był apel i zbiórka.

Hufiec na terenie Olsztyna działa od 1945 roku. Jego misją jest przede wszystkim wychowanie. Zrzeszeni w nim harcerze biorą udział w organizacji przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczności, współorganizują olsztyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomagają organizacjom pozarządowym.

W stolicy Warmii i Mazur działają dwa hufce, do których należy ponad 300 osób. Uroczysty zlot był także okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych dla hufca.