2 października o godzinie 19:00 w Tetrze im. Sewruka odbędzie się wyjątkowy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z gwiazdą skrzypiec Bomsori Kim. Kameraliści uczczą w ten sposób swoje 10. urodziny.

To, co zagrała przed chwilą Bomsori Kim, było magnetyzujące i hipnotyzujące… ona po prostu była tą muzyką — takimi słowami krytycy i miłośnicy muzyki skrzypcowej określają koncerty młodej skrzypaczki. Koreanka to jedna z najjaśniejszych gwiazd na światowym muzycznym firmamencie. Jest laureatką II nagrody ex aequo 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego (2016).

Po sukcesie w Konkursie i koncertach na niemal wszystkich kontynentach, Bomsori Kim zachwyca publiczność świeżością interpretacji, nieskazitelną techniką i wielką muzyczną wrażliwością. W Elblągu zagra po raz pierwszy, wykonując partię solową w Mozartowskim Koncercie skrzypcowym A-dur nr 5 K. 219 - dziele pełnym energii i liryzmu z nastrojowym, urzekającym Adagio.

Program koncertu Elbląska Orkiestra Kameralna ułożyła tak, aby znalazły się w nim jak najciekawsze, spektakularne i najbardziej wirtuozowskie kompozycje z literatury smyczkowej. Poza koncertem Mozarta, w Teatrze zabrzmią dzieła Czajkowskiego i Bacewicz oraz „Orawa” Kilara, perełka w repertuarze EOK i ostatnia kompozycja z cyklu „tatrzańskich” dzieł Kilara. To żywiołowe dzieło doskonale oddaje charakter elbląskiej Orkiestry. Muzyków poprowadzi I Dyrygent Orkiestry, maestro Marek Moś.

Wcześniej, bo w niedzielę 24 września o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, odbędzie się koncert inaugurujący Sezon Artystyczny 2017/2018. Klasyczny program wykonają koncertmistrzyni Paula Preuss, EOK oraz

Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49, na www.eok.elblag.eu/pl/rezerwacja oraz SMS-em na numer 513 095 840.