W środę, 20 września, CBA zatrzymało m.in. byłego prezesa publicznego Radia Olsztyn, jednego z byłych członków zarządu Radia i jego rady nadzorczej oraz byłego prezesa Zakładu Budynków Komunalnych I w Olsztynie. Zarzuty wobec nich mają mieć charakter korupcyjny.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację m.in. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Urzędzie Miasta i innych instytucjach oraz miejscach w Olsztynie i okolicach — potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Zatrzymani trafią do białostockiego wydziału Prokuratury Krajowej w Białymstoku, który nadzoruje śledztwo w tej sprawie.

Kaczorek powiedział, że agenci CBA z Białegostoku zatrzymali w sumie cztery osoby: byłego prezesa Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie w latach 2011-2016, byłego członka zarządu Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie, byłego członka Rady Nadzorczej Radia Olsztyn S.A. i byłego prezesa zarządu Zakładu Budynków Komunalnych I sp. z o.o. w Olsztynie.

Zatrzymani zostali w śledztwie, w którym badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano i przedstawiono zarzuty pięciu innym osobom, w tym m.in. byłemu dyrektorowi TVP Oddział Terenowy w Olsztynie, wójtowi gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie.