Mechanicy, budowlańcy, kucharze i cukiernicy - przedstawiciele tych zawodów są najbardziej poszukiwani na Warmii i Mazurach. Na potrzeby rynku pracy odpowiadają między innymi Ochotnicze Hufce Pracy. Teraz OHP w Olsztynie będzie mogło działać jeszcze prężniej. Własnie otworzono nową siedzibę.

Na ten dzień w warmińsko-mazurskiej komendzie czekano długo. Pierwsze recenzje nowej siedziby były optymistyczne. Dzięki nowej siedzibie przy ulicy Artyleryjskiej, ma być jeszcze lepiej i ciekawiej.

Chcemy, aby warsztaty, które powstają tuż przy budynku wojewódzkiej komendy, były miejscem, gdzie młodzież będzie zdobywać przygotowanie zawodowe i będzie mogła przygotować się do kariery zawodowej — mówi Dariusz Rudnik, wojewódzki komendant OHP w Olsztynie.

Na tę karierę kształcący się młodzi ludzie mają już sprecyzowane pomysły, a warsztaty mają pomóc im wejść na rynek pracy. Niebawem w komendzie wojewódzkiej OHP dostępne będą warsztaty dla mechaników, budowlańców i kucharzy. To najbardziej deficytowe zawody na Warmii i Mazurach. Pod skrzydłami ochotniczych hufców w samym tylko Olsztynie, kształci się ponad 200 osób, a może być ich więcej, bo nabór wciąż trwa.