Litewsko-polska załoga wystartuje w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. W Wilnie odbyła się prezentacja członków zespołu oraz samochodu, który weźmie w nim udział. Litewski rajdowiec Benediktas Vanagas w Rajdzie Dakar już po raz trzeci wystartuje z polskim pilotem rajdowym z Olsztyna, Sebastianem Rozwadowskim.

Już na samym początku prezentacji Vanagas powiedział, że nie zna nikogo, kto przygotowywałby się do rajdu tak intensywnie jak Rozwadowski dodając, że jest dumny z tej przyjaźni. Według litewskiego kierowcy ich starty w Dakarze to także możliwość pokazania, że Litwinów i Polaków łączy coś więcej niż wspólna historia. Dla Rozwadowskiego będzie to już trzeci Dakar.

To, że po raz trzeci mogę startować w Rajdzie Dakar i po raz trzeci z Benediktasem Vanagasem, jest naprawdę wspaniałym uczuciem. Oznacza to, że jest między nami „chemia”, dobrze nam się współpracuje. To znaczy, że lubimy spędzać ze sobą czas, że sobie ufamy i widzimy cel, który możemy razem osiągnąć — mówi Sebastian Rozwadowski, pilot rajdowy.

Rajdowcy zaprezentowali samochód, w którym wystartują w Rajdzie Dakar. Będzie to Toyota Hillux. Benediktas Vanagas powiedział też, że przygotowania do styczniowego startu już się rozpoczęły. Sportowcy zwiększają wytrzymałość swoich organizmów śpiąc w namiocie w specjalnie stworzonych warunkach klimatycznych.

W 2016 roku litewsko-polska załoga w klasyfikacji generalnej zajęła 26. miejsce. Rok wcześniej Vanagas zajął 1. miejsce w kategorii zespołów prywatnych i 24. pozycję w klasyfikacji generalnej. W tym roku zespół z powodu awarii skrzyni biegów nie ukończył Rajdu.