Jak co roku, przed startem sezonu siatkarskiego, w Olsztynie rozegrano Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka. To impreza, która ma przypomnieć postać jednego z prekursorów olsztyńskiej siatkówki. Dla zespołów to także jeden z ostatnich testów przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi.

W tym roku w turnieju wystąpili drugoligowcy. Poza gospodarzami, AZS UWM Olsztyn, stawkę uzupełniły MOS Wola Warszawa, Stal Grudziądz oraz Trefl Lębork.

Gospodarze, których w nowym sezonie jako pierwszy trener, poprowadzi Grzegorz Krzan, okazali się wyjątkowo niegościnni. Olsztynianie wygrali wszystkie spotkania. Do „zera” pokonali rywali z Grudziądza i Lęborka. Jedynego seta stracili w spotkaniu z MOS Wola Warszawa.

Tak naprawdę cały czas jesteśmy jeszcze w mocnym treningu. Jest dużo motoryki, siłowni, coraz więcej zaczynamy pracować w szóstkach, ale nadal jest to jednak mniejsza część treningów — mówi Grzegorz Krzan, trener AZS UWM Olsztyn.

Po zwycięstwie w Memoriale prof. Wiktora Wawrzyczka, AZS wyruszy jeszcze na turniej towarzyski do Warszawy, który będzie ostatnim sprawdzianem przed sezonem ligowym.