Kilka miesięcy temu przebojem „Tylko powiedz…” zaskarbił sobie serca telewidzów i za sprawą programu Telewizji Polskiej „O! Polskie przeboje”, będzie miał okazję zaprezentować się podczas Koncertu debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z Pawłem „Leonem” Krześniakiem z Ostródy porozmawialiśmy o planach na festiwal i dalszą karierę.

Leon Krześniak jest jednym z wielu szczęśliwców, którzy staną na scenie 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artysta do tego wydarzenia przygotowuje się od kilku tygodni.

Nie próżnowałem, nagrywałem materiał na debiutancką płytę. Mamy już zrobionych dziesięć kompozycji. Tak naprawdę trzeba je tylko odpowiednio dopieścić. W tym czasie wydałem też teledysk — mówi Leon, uczestnik Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W teledysku piękne kobiety, klasyczne samochody i oczywiście biała gitara Leona, która towarzyszyć mu będzie również podczas występu w Opolu.

W piątek przed Leonem test ostateczny, czyli Koncert Debiutów 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Muzyk z Ostródy będzie czekał przede wszystkim na głosy widzów.

Kochani, słuchajcie. Jeżeli to nie jest problem, obejrzyjcie koncert debiutów, wyciągnijcie telefon, oczywiście jeśli spodoba wam się mój występ i głosujcie na swojego mazurskiego chłopa — apeluje Leon.

Transmisja z festiwalu w Opolu na antenie TVP1 w piątek, 15 września, o godzinie 20:20.