Kilka tysięcy licealistów, uczelnie z całego kraju i jedno ważne pytanie: jaką ścieżkę edukacji wybrać? Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas Salonu Maturzystów.

W niedalekiej przyszłości matura, przed którą abiturienci muszą odpowiedzieć nie tylko na pytanie „jak zdać”, ale również „co”, bo od tego zależy kierunek edukacyjnej ścieżki. Pomoc mogli w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podczas Salonu Maturzystów.

Porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czy spotkania z uczelniami to bardzo duża wartość. Wybierając przedmioty maturalne, uczniowie myślą, jaki kierunek, jaką uczelnię wybrać — mówi Anna Szkutnik, Perspektywy.

Salon z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Maturzyści są dziś bardziej świadomi oczekiwań, co do uczelni, którą chcieliby ukończyć. Ważna jest zatem renoma, ale również dostępność kierunków nauczania. Stoisk podczas salonu było kilkanaście, a na każdym inna oferta dla przyszłych studentów.

Na wybór edukacyjnej ścieżki, przyszli maturzyści mają jeszcze co najmniej jeden szkolny rok. W 2018 do matury na Warmii i Mazurach przystąpić ma po raz pierwszy ponad 10 tys. osób.