Iławscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych. W pierwszym, 37-latek kierując motorem zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Do kolejnego, tragicznego w skutkach zdarzenia, doszło w niedzielę (10.09) w gminie Iława. 25-letni kierowca jednośladu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w sobotę, 9 września około godziny 11:00 w gminie Zalewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-latek kierujący motorem na łuku drogi w lewo z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Ciężko rannego mężczyznę przetransportowano karteką do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem.

Do kolejnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, tym razem tragicznego w skutkach, doszło w niedzielę, 10 września około godziny 16:00 na terenie gminy Iława. Według wstępnych ustaleń policji, 25-latek kierując motorem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 25-latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, jednak zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.