Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg ulegli we własnej hali podczas drugiej kolejki Superligi Gwardii Opole. Z kolei wyjazd na Kaszuby nie udał się szczypiornistom Warmii Energa Olszyn. Na inaugurację pierwszej ligi olsztynianie przegrali z Sokołem Kościerzyna.

Po zwycięstwie na inaugurację rozgrywek Superligi mężczyzn, tym razem nie udało się elbląskim szczypiornistom sprawić niespodzianki. Meble Wójcik Elbląg przegrały we własnej hali z Gwardią Opole, choć do przerwy prowadziły 13:10. Goście pierwszy raz prowadzenie objęli dopiero w 43. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 20:23. Kolejny mecz Meble Wójcik rozegrają w sobotę 16 września na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będą Azoty Puławy.

Sezon w pierwszej lidze rozpoczęli szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn. Z drużyny odeszło kilku podstawowych zawodników. Jest za to nowy trener –Daniel Żółtak, a także nowy sponsor tytularny. W pierwszym meczu olsztynianie przegrali na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna 19:22 (11:10). Najwięcej bramek dla Warmii rzucił Marcin Malewski (9). Kolejne mecze pokażą czy klub będzie ponownie stać na walkę o najwyższe cele w lidze.