Dożynki to święto wieńczące porę żniw. Czas, gdy doceniony zostaje trud rolników i rzemieślników. Święto Chleba - Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się w sobotę 16 września w Dobrym Mieście.

Podczas dożynek sołectwa z gminy Dobre Miasto i powiatu olsztyńskiego zaprezentują zarówno plony, jak i piękno oraz dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie wezmą udział w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjny zestaw chleba ze smalcem i ogórkiem. Po uroczystej mszy św. uczestnicy dożynek przejdą barwnym korowodem, prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto na Stadion Miejski, gdzie rozpocznie się ceremonia dożynkowa.

Oryginalnym wiejskim stoiskom i wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym pokaz łapania dysków przez psy uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Psich Sztafet Niczuk Cup 2017, pokaz sztuk walki w zapasach i elementach samoobrony, czy konkurs na ujeżdżanie byka. Na ponad czterdziestu stoiskach będzie można otrzymać informacje rolnicze i zgłębić tematykę świata przyrody. Nie zabraknie koncertów, a gwiazdą wieczoru będzie Top One.

Więcej na stronie starostwa.