Nieudana wyprawa Stomilu Olsztyn do Siedlec. W meczu 9. kolejki Nice I Ligi Duma Warmii przegrała z miejscową Pogonią. W spotkaniu padła tylko jedna bramka. Sędzia nie oszczędzał za to na kartkach. Arbiter łącznie pokazał ich 12, w tym dwie czerwone.

Pierwszoligowy mecz miał szczególny podtekst. Rywala z Siedlec od początku tego sezonu trenuje Adam Łopatko, który prowadził wcześniej drużynę Stomilu. Na dodatek barwy klubowe, wraz ze szkoleniowcem, zmieniło kilku zawodników Dumy Warmii. Być może napięta atmosfera sprawiła, że spotkanie potoczyło się tak, a nie inaczej.

Zaczęło się źle dla drużyny gości. Już w 5. minucie wracający do bramki po dłuższej przerwie Piotr Skiba musiał skapitulować po strzale Dariusza Zjawińskiego. Dwadzieścia minut później napastnik Stomilu Artur Siemaszko został sfaulowany, a sędzia pokazał czerwoną kartkę Mateuszowi Żytko. Gospodarze nie grali zbyt długo w osłabieniu. Wspomniany Siemaszko już w 30. minucie, za faul na zawodniku gospodarzy, został wyrzucony z boiska. Wynik nie uległ zmianie, a drużyny zeszły do szatni, by nieco ochłonąć.

W drugiej połowie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o bramki. Sędzia miał jednak sporo pracy, a licznik kartek zatrzymał się na dwunastu rozdanych kartonikach. Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 0:1 (0:1). Po zwycięstwie w poprzednim meczu z Górnikiem Łęczna taki wynik należy uznać za rozczarowanie.

Pogoń Siedlce: 12. Rafał Misztal - 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 27. Jakub Szrek, 8. Daniel Chyła, 22. Miroslav Pastva (62, 35. Dawid Polkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (88, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun - 9. Dariusz Zjawiński (76, 87. Adrian Paluchowski).

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 44. Adrian Karankiewicz - 10. Piotr Głowacki, 19. Milen Gamakow (33, 5. Grzegorz Lech), 14. Daniel Mikołajewski (56, 22. Tomasz Zahorski), 6. Dani Ramírez (73, 3. Marcel Ziemann), 34. Wołodymyr Tanczyk - 9. Artur Siemaszko.

Kolejne spotkanie drużyna prowadzona przez Tomasza Asenskyego rozegra u siebie w sobotę 16 września o godz. 19. Do Olsztyna przyjedzie lider pierwszej ligi – Miedź Legnica.