Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu w Tatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Na dużej scenie trwają próby do „Amadeusza”. Spektakl ma rozpocząć sezon teatralny 16 września.

Spektakl to historia niezwykłego pojedynku dwóch niezwykłych kompozytorów Wolfganga Amadeusa Mozarta i mniej znanego Antonio Salieriego.

Na scenie zobaczymy dwóch mężczyzn - aroganckiego młodzieńca, w rolę którego wcieli się Piotr Boratyński oraz młodego lecz poważnego kompozytora, którego zagra Artur Hauke. Nie zabraknie intryg, kłamstw oraz brutalnej rywalizacji. W spektaklu wystąpią też m.in.: Dariusz Siastacz, Aleksandra Wojtysiak - Szejn oraz Krzysztof Kolba.

Widzowie, którzy przyjdą do teatru, będą z pewnością porównywać naszą wersję z filmową czy innych teatrów. My n0ie rywalizujemy, ale pokazujemy prawdę i prawdziwe emocje — mówi Piotr Boratyński, aktor.

Nie zabraknie również znakomitych i ponadczasowych dzieł muzycznych Mozarta. To właśnie utwory kompozytora pojawiające się podczas spektaklu, budują klimat i napędzają akcję. Wyjątkowy nastrój spektaklu w elbląskim teatrze będzie można odczuć już 16 września.