W województwie warmińsko-mazurskim do matury 2018 może przystąpić - po raz pierwszy - 10331 osób, w tym 5868 absolwentów liceów ogólnokształcących i 4463 absolwentów techników. Z myślą o nich, a także ich młodszych kolegów czy maturalnych „poprawkowiczach” Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się 11 września na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Olsztyński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło prawie 127 tys. młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. W ubiegłym roku Salon w Olsztynie odwiedziło około 6 tys. maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą uczelnie z Olsztyna, Gdańska, Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2017 odbędzie się Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM przy ulicy Dybowskiego 11 w godz. 8:30 - 15:00.