W nowy sezon wchodzą z nowym sponsorem i nową nazwą. Po nawiązaniu współpracy z jedną z największych grup energetycznych w Polsce, olsztyńscy szczypiorniści do rozgrywek przystąpią już jako Warmia Energa Olsztyn.

Dla pierwszoligowych szczypiornistów pojawiła się nadzieja na ustabilizowanie sytuacji finansowej w klubie: — Energa wśród sponsorów naszego klubu to również pewien rodzaj prestiżu. Mam nadzieję, że obecność grupy Energa jest też szansą, na pozyskanie kolejnych sponosrów — mówi Stanisław Tunkiewicz, prezes Warmia Energa Olsztyn.

Nowy sponsor nie oznacza jednak natychmiastowych transferów i ataku na Superligę już w pierwszym sezonie. Priorytetem będzie spłacenie zaległości finansowych wobec zawodników i zapewnienie, by do podobnych kłopotów w przyszłości nie doszło.

Działacze klubowi zachowują chłodne głowy i stawiają przed sezonem bardzo bezpieczne cele. Trener Daniel Żółtak ma jednak wobec swojej drużyny wyższe wymagania: — Jeśli chodzi o miejsca 1-5, to faktycznie zarząd postawił takie cele. Jednak ja, czy zawodnicy na to nie patrzymy. W każdym meczy chcemy grać o zwycięstwo.

Pierwszoligowy sezon Warmia zaczyna w sobotę, 9 września wyjazdowym meczem z Sokołem Kościerzyna.