Za 7 dni wielkie święto polskiej piosenki w Opolu. Sześć koncertów, 100 wykonawców i 150 piosenek. Jubileusz 50-lecia pracy estradowej będzie obchodziła Maryla Rodowicz i Kabaret pod Egidą. Nie zabraknie też innych wielkich gwiazd.

Już w piątek, 15 września, ruszy 54. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Pierwszego dnia na scenie będą królować debiutanci, a później Maryla Rodowicz i jej goście. Królowa polskiej piosenki zaśpiewa m.in. z Dodą i Cleo.

Jestem profesjonalistką. Perfekcyjnie podchodzę do swoich wszystkich zadań na scenie, więc jeśli spotykam się z osobą, która ma podobne nastawienie co ja, to wtedy nie może się nie udać — mówi Dorota „Doda” Rabczewska, piosenkarka.

Świętować będzie też Jan Pietrzak: — Zaskoczę pięknymi piosenkami w wykonaniu artystów, którzy występują w koncercie sobotnim, który nosi tytuł „Z PRL-u do Polski” i dotyczy półwiecza działalności Kabaretu u Pod Egidą i mojej 80-tki — mówi Jan Pietrzak, satyryk, Kabaret pod Egidą.

Nie zabraknie też młodszych wykonawców: Wśród nich Pectus, Moe, Kasia Cerekwicka, Feel, Kasia Nova, Monika Lewczuk czy Antek Smykiewicz. W sumie na scenie pojawi się 100 artystów. Bilety na festiwalowe koncerty można jeszcze kupić na stronie Kup Bilet.