Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza miłośników tańca na spektakl pt. „Gra o taniec”, który zaprezentują tancerze Pracowni Tańca PRYZMAT oraz Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA. Spektakl odbędzie się 17 września o godz.17.30.

Będzie to widowisko, w którym wezmą udział profesjonalni tancerze, jak i amatorzy, instruktorzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Językiem przekazu zespołu jest teatr tańca. Widowisko zaprezentowane zostanie w roku jubileuszowym dla Pryzmatu, zespołu działającego z powodzeniem od 10 lat pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej.

Premiera „Gry o taniec” odbyła się 18 czerwca w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, a dodatkowy spektakl w dniu 7 września został zorganizowany na życzenie publiczności. W swoim programie tancerze napisali: „GRA o taniec” to spektakl taneczny, w którym tancerze zamieniają się w graczy i zabierają nas do świata wielkich i szalonych gier. Widzowie zostają wciągnięci w kolejne etapy tanecznej gry. Czy będą to jednak tylko zwykłe rozgrywki? A może w każdej grze chodzi o coś więcej? Może w życiu każdy z nas jest graczem, który dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu na scenie codzienności? Uruchom wyobraźnię i zastanów się czy chcesz przestrzegać kolejnych reguł gry. Zagraj z nami o taniec.”

Reżyseria i choreografia spektaklu jest dziełem Katarzyny Grabińskiej. Konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova, Tomasz Czaplarski. Występują: Tancerze grup zespołu Pracownia Tańca PRYZMAT: Julia Boczkowska, Julia Drygas, Kinga Dzioba, Paula Garcia Ascanio, Pola Gregorowicz Anna Janczarek, Maria Jastrzębska, Margerita, Kalinowska, Monika Karasim, Anna Kosik, Wiktoria Kuszel, Kinga Łotysz, Adrianna Metryka, Kamila Olszewska, Bartosz Pawlicki, Nina Radek, Oliwia Skwiercz, Paulina Spiel, Antonina Stankiewicz – Lubieniecka, Weronika Wiercińska, Alicja Wilczewska.

Sceny grupowe: tancerze grup PRYZMAT MIKRO, PRYZMAT MINI, PRYZMAT JUNIOR 2, PRYZMAT DINOZAURY, PRYZMAT P5, PRYZMAT P6, PRYZMAT Choreografia tańca barokowego: Tatiana Asmolkova. Elementy chorografii hip-hop: Bartosz Pawlicki, Rafał Milcewicz. Kostiumy: Adriana Jędrych. Inspicjenci: Barbara Błażewicz, Monika Sobota, Oświetlenie: Adam Pawełko /Jerzy Świtoń Elementy scenografii: Beata Akinis-Sowińska, Relacja fotograficzna: Arkadiusz Stankiewicz Wizualizacje: Dariusz Prokopczuk, Relacja filmowa: Rafał Kotyrba, Opracowanie muzyczne: Atis - Szymon Brakoniecki, Koordynator: Agnieszka Tomczyk. Makijaże tancerzy: uczennice ze Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.