Zwierzęta, maszyny, spotkania z ekspertami i wymiana doświadczeń. Ponad 150 wystawców z branży rolniczej w jednym miejscu. W Olsztynie ruszyły dwudniowe Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”. To okazja do podsumowania roku, ale także do zapoznania się z nowościami. Jedną z najważniejszych jest powstanie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Chociaż są jeszcze miejsca, gdzie trwają żniwa, to Jesienne Targi są już okazją do ich podsumowania. W porównaniu z ubiegłorocznymi zbiorami, tegoroczne - jak przyznają rolnicy - były udane.

Targi to także miejsce wymiany doświadczeń hodowców zwierząt dosłownie każdego gatunku. Hodowcy pokazali od królików po coraz bardziej popularne w Polsce bydło ras mięsnych.

Podczas targów nie mogło zabraknąć tematu nowopowstałego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Instytucja powstała z połączenia dwóch Agencji - nieruchomości rolnych i rynku rolnego. Rolnicy mają teraz szybciej załatwiać formalności. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa przejęła wszystkie zadania związane z płatnościami i dopłatami do rolnictwa. To dopiero początek zmian.

Jesienne Targi Rolnicze potrwają do niedzieli.