Czy wiecie Państwo, kim jest Chrumas? Jeśli nie, to czas nadrobić te zaległości. Chrumas to stworzenie, które jest nie tylko sympatyczne, ale ma jeszcze szczytną misję do wykonania.

Chrumas jest mały, różowy i niestety podatny na wpływy. Czasem nie może oprzeć się pokusie zjedzenia słodyczy. Wie jednak, czym to grozi i tą wiedzą się dzieli. Jest gwiazdą cyklu „Ekipa Chrumasa”, który dzięki Agencji Rynku Rolnego można oglądać nie tylko w internecie.

Występ Chrumasa w telewizji to dość nieoczekiwany element zapowiadający program dla szkół, który zaczyna działać już w październiku i skierowany będzie do najmłodszych uczniów podstawówek. Tournee Chrumasa nie ograniczyło się tylko do studia TVP3 Olsztyn. Chrumas odwiedził też szpital dziecięcy w Olsztynie, zachęcając do zdrowego trybu życia.

Wizyta Chrumasa w szpitalu to jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Agencję Rynku Rolnego, która chce zmieniać nawyki żywieniowe dzieci: — W zeszłym roku było ich 280, a w tym jest to już 201 wydarzenie — mówi Dariusz Wasiela, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Agencji Rynku Rolnego.

Największym wydarzeniem będzie program dla szkół zachęcający do picia mleka, jedzenia warzyw i owoców. Pierwsze porcje tych produktów trafią do dzieci już w październiku.