Wilczy Szlak ma być nową atrakcją turystyczną regionu. Pomysł zainicjowany został kilka tygodni temu, a jego realizacja już nabiera rozmachu. Na leśnej mapie szlaku oficjalnie pojawił się Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt „Napromek” i ścieżka przyrodnicza „uroczysko”, która umożliwia obserwację zwierząt oraz roślinności na bagnach.

Leśnicy wzbogacili Wilczy Szlak o kolejne edukacyjne trasy. Tym razem tropem wilka można dotrzeć do Napromka. To tam znajduje się jedyna w tej części Polski specjalna woliera przeznaczona do rehabilitacji wilków. W takich okolicznościach jeszcze w maju do zdrowia wracał wilk potrącony w Kampinoskim Parku Narodowym.

Wilczy Szlak to dopiero początek większego projektu realizowanego przez leśników pod hasłem „Wielki Szlak Leśny”. Ma to być pełna oferta edukacyjna i turystyczna przygotowana dla tych, którzy wolny czas chcą spędzać w polskich lasach.

Nasza przyroda jest przepiękna. Natura daje niesamowite spektakle. Pokazujemy, jak należy je obserwować, jak korzystać z dóbr, które są nam dane — mówi Lech Serwotka, leśniczy Leśnictwa Napromek.

Taką wiedzę można zdobywać m.in. na nowej ścieżce edukacyjnej. Trasa biegnie przez bukowe lasy, a dzięki kładce można podejrzeć często niedostępne tereny. Turyści na szlaku mogą liczyć na wsparcie przewodników.

Ścieżkę „Uroczysko Napromek” można także poznawać samodzielnie. Leśnicy zgromadzili podstawową wiedzę o bagnach i ich mieszkańcach na 29 tablicach informacyjnych. Cały kompleks, czyli trasę i ośrodek rehabilitacji Drapieżnych w Napromku, już cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów i mieszkańców regionu, którzy wolny czas zdecydowali się spędzić na łonie natury.

Jedną z największych atrakcji w dniu otwarcia Wilczego Szlaku w Napromku był powrót do lasu jego mieszkańców. Po długiej rekonwalescencji leśnicy wypuścili pustułkę. Wolność odzyskał także wyleczony myszołów.